Bashir has logged 24 entries for films during December 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Soul

Soul

2020
×
★★★
Edit this entry  
29
L'ennui

L'ennui

1998
×
★★
Edit this entry  
28
Beyond a Reasonable Doubt

Beyond a Reasonable Doubt

1956
×
★★★½
Edit this entry  
27
Affair in the Snow

Affair in the Snow

1968
×
★★★½
Edit this entry  
26
Rhapsody in Blue

Rhapsody in Blue

1945
×
★★★½
Edit this entry  
25
Masques

Masques

1987
×
★★★½
Edit this entry  
24
Morning Glory

Morning Glory

1933
×
★★★
Edit this entry  
20
Immortal Love

Immortal Love

1961
×
★★★½
Edit this entry  
19
WUSA

WUSA

1970
×
★★★
Edit this entry  
18
Fearless

Fearless

1993
×
★★★½
Edit this entry  
17
Sincere Heart

Sincere Heart

1953
×
★★★½
Edit this entry  
17
Career Opportunities

Career Opportunities

1991
×
★★★
Edit this entry  
15
The Golden Era

The Golden Era

2014
×
★★★
Edit this entry  
13
The Stendhal Syndrome

The Stendhal Syndrome

1996
×
★★★★
Edit this entry  
12
A Small Town in Texas

A Small Town in Texas

1976
×
★★½
Edit this entry  
11
The Yellow Handkerchief

The Yellow Handkerchief

1977
×
★★★½
Edit this entry  
10
Witchhammer

Witchhammer

1970
×
★★★
Edit this entry  
09
Airport 1975

Airport 1975

1974
×
★★★
Edit this entry  
07
Barking Dogs Never Bite

Barking Dogs Never Bite

2000
×
★★★
Edit this entry  
06
The End of the Tour

The End of the Tour

2015
×
★★★
Edit this entry  
05
Love & Mercy

Love & Mercy

2014
×
★★★
Edit this entry  
04
Joseph Kilian

Joseph Kilian

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Adele Hasn't Had Her Dinner Yet

Adele Hasn't Had Her Dinner Yet

1978
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Doll

The Doll

1919
×
★★★½
Edit this entry