• Hold Back the Dawn

    ★★★½

  • The Hurricane

    ★★★★½

  • Up to His Ears

    ★★★

  • Housekeeping

    ★★★★

  • Life Is a Bed of Roses

    ★★★

  • The Moon Has Risen

    ★★★

  • The Glass Bottom Boat

    ★★★½

  • Backlash

    ★★★½

  • Le Combat dans l'île

    ★★★

  • The Caddy

    ★★★½

  • Christmas in July

    ★★★½

  • Jesse James

    ★★★

  • Hold Your Man

    ★★★½

  • True Confession

    ★★★★

  • You Gotta Stay Happy

    ★★★★

  • Wife vs. Secretary

    ★★★½

  • The Violent Men

    ★★★½

  • Union Pacific

    ★★★½