Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
The Bob's Burgers Movie

The Bob's Burgers Movie

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
★★★½
Edit this entry  
19
Men

Men

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Drag Me to Hell

Drag Me to Hell

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Crush

Crush

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
Read prior review Edit this entry  
13
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Looking: The Movie

Looking: The Movie

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Sex and the City 2

Sex and the City 2

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Sex and the City

Sex and the City

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Rhinestone

Rhinestone

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Nine to Five

Nine to Five

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
X

X

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Adam Project

The Adam Project

2022
×
Read the review Edit this entry  
11
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Fresh

Fresh

2022
×
Read the review Edit this entry  
04
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Three Months

Three Months

2022
×
Read the review Edit this entry  
22
K-12

K-12

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Texas Chainsaw Massacre

Texas Chainsaw Massacre

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Marry Me

Marry Me

2022
×
Read the review Edit this entry  
12
Kimi

Kimi

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Cruel Intentions

Cruel Intentions

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Drop Dead Gorgeous

Drop Dead Gorgeous

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
The Fallout

The Fallout

2021
×
★★★½
Edit this entry  
29
The House

The House

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Woman in the House Across the Street from the Girl in the Window

The Woman in the House Across the Street from the Girl in the Window

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry