Sort by

Levi has logged 26 entries for films during June 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Tales of the City

Tales of the City

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
Read the review Edit this entry  
12
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Pickle

The Pickle

2019
×
★★★★
Edit this entry  
08
Ma

Ma

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2010
×
★★½
Edit this entry  
07
About Time

About Time

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Black Mirror: Smithereens

Black Mirror: Smithereens

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Black Mirror: Striking Vipers

Black Mirror: Striking Vipers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Giant Little Ones

Giant Little Ones

2018
×
★★★½
Edit this entry  
03
X-Men: The Last Stand

X-Men: The Last Stand

2006
×
★★★½
Edit this entry  
01
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry