Sort by

BassGus has logged 18 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Barry Lyndon

Barry Lyndon

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Kids

Kids

1995
×
Read the review Edit this entry  
18
The Artist

The Artist

2011
×
Read the review Edit this entry  
18
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Amores Perros

Amores Perros

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Piano Teacher

The Piano Teacher

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Neon Genesis Evangelion

Neon Genesis Evangelion

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Climax

Climax

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
Read prior review Edit this entry