Sebastian has logged 555 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Black Samurai

Black Samurai

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Third Generation

The Third Generation

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Portae Infernales

Portae Infernales

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Friday the 13th: The Final Chapter

Friday the 13th: The Final Chapter

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Goethes Faust

Goethes Faust

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Death on the Nile

Death on the Nile

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dirty Harry

Dirty Harry

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Hangin' Out

Hangin' Out

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Gemini

Gemini

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Magnificent Seven

The Magnificent Seven

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Wishmaster

Wishmaster

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Good, the Bad and the Ugly

The Good, the Bad and the Ugly

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
A Fistful of Dollars

A Fistful of Dollars

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Burst City

Burst City

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Versus

Versus

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Ator, the Fighting Eagle

Ator, the Fighting Eagle

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Irreversible

Irreversible

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Naked Gun 2½: The Smell of Fear

The Naked Gun 2½: The Smell of Fear

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Deathcember

Deathcember

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Freaks – You're One of Us

Freaks – You're One of Us

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Blind

Blind

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Condemned 2

The Condemned 2

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Christmas Crossfire

Christmas Crossfire

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Sex and Zen

Sex and Zen

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Goblin Slayer: Goblin's Crown

Goblin Slayer: Goblin's Crown

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Game of Death

Game of Death

1978
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Way of the Dragon

The Way of the Dragon

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Fist of Fury

Fist of Fury

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Arachnophobia

Arachnophobia

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Guns Akimbo

Guns Akimbo

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Big Boss

The Big Boss

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
12 Rounds 3: Lockdown

12 Rounds 3: Lockdown

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Little Joe

Little Joe

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Punisher

The Punisher

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
SFX Retaliator

SFX Retaliator

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Summer Night Fever

Summer Night Fever

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Der Stein des Todes

Der Stein des Todes

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Do You Know Urban?

Do You Know Urban?

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Justice League Dark: Apokolips War

Justice League Dark: Apokolips War

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Junk

Junk

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Doorman

The Doorman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Sexy Sisters

Sexy Sisters

1977
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Debt Collectors

Debt Collectors

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Blue Rita

Blue Rita

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Flying Guillotine II

Flying Guillotine II

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Incoming

Incoming

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Big Tits Zombie

Big Tits Zombie

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Chinese Boxer

The Chinese Boxer

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Ninja: Shadow of a Tear

Ninja: Shadow of a Tear

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry