Sebastian has logged 54 entries for films during May 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Asterix and Cleopatra

Asterix and Cleopatra

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Kartoffelsalat 3 - Das Musical

Kartoffelsalat 3 - Das Musical

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
My Spy

My Spy

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Drop Dead Fred

Drop Dead Fred

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Is It Wrong to Try to Pick Up Girls in a Dungeon?: Arrow of the Orion

Is It Wrong to Try to Pick Up Girls in a Dungeon?: Arrow of the Orion

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Lebendig skalpiert

Lebendig skalpiert

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Asterix the Gaul

Asterix the Gaul

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
This Is Spinal Tap

This Is Spinal Tap

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Underwater

Underwater

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hotel Artemis

Hotel Artemis

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Grimsby

Grimsby

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Brave Platoon

The Brave Platoon

1987
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
The Face Behind the Mask

The Face Behind the Mask

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Aces Go Places V: The Terracotta Hit

Aces Go Places V: The Terracotta Hit

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Fate of Lee Khan

The Fate of Lee Khan

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Lady Battle Cop

Lady Battle Cop

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ashfall

Ashfall

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Shin Kamen Rider: Prologue

Shin Kamen Rider: Prologue

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Aces Go Places IV: You Never Die Twice

Aces Go Places IV: You Never Die Twice

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Raining in the Mountain

Raining in the Mountain

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Aces Go Places III: Our Man from Bond Street

Aces Go Places III: Our Man from Bond Street

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Zu: Warriors from the Magic Mountain

Zu: Warriors from the Magic Mountain

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Zu dumm zum...

Zu dumm zum...

1971
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Abarten der körperlichen Liebe

Abarten der körperlichen Liebe

1970
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
My Little Bride

My Little Bride

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Tomie: Forbidden Fruit

Tomie: Forbidden Fruit

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Trap

Trap

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Kim Possible

Kim Possible

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Yung

Yung

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Junk Love

Junk Love

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Inflatable Sex Doll of the Wastelands

Inflatable Sex Doll of the Wastelands

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Excited Death

Excited Death

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Aces Go Places II

Aces Go Places II

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Rammstein - Live aus Berlin

Rammstein - Live aus Berlin

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Memento Mori

Memento Mori

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Shinjuku Outlaw

Shinjuku Outlaw

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
First Love

First Love

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Rent a Friend

Rent a Friend

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Inner Loop Couple

Inner Loop Couple

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Rammstein in Amerika

Rammstein in Amerika

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Ambition Without Honor

Ambition Without Honor

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Aces Go Places

Aces Go Places

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Street Fighter II: The Animated Movie

Street Fighter II: The Animated Movie

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
As the Gods Will

As the Gods Will

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Colour Out of Space

The Colour Out of Space

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Bademeister-Report

Bademeister-Report

1973
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Once Upon A Time In China III

Once Upon A Time In China III

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Showdown in Little Tokyo

Showdown in Little Tokyo

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry