Franco A has logged 16 entries for films during April 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Frank

Frank

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
When Evening Falls on Bucharest or Metabolism

When Evening Falls on Bucharest or Metabolism

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Wild at Heart

Wild at Heart

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Mauvais Sang

Mauvais Sang

1986
×
Read the review Edit this entry  
25
Down by Law

Down by Law

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Two Faces of January

The Two Faces of January

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Politics of Competitive Board Gaming Amongst Friends

The Politics of Competitive Board Gaming Amongst Friends

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Sorcerer

Sorcerer

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Joe

Joe

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Platoon

Platoon

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Noah

Noah

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Ruthless People

Ruthless People

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Mona Lisa

Mona Lisa

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★
Read the review Edit this entry