Sort by
  • Barbie

  • No Hard Feelings

  • Pamela, A Love Story

  • The Menu

  • Pearl

  • TÁR

  • Barbarian

  • X

  • Fresh

  • Já que Ninguém me Tira Para Dançar

  • The Tragedy of Macbeth

  • I Care a Lot

  • Shiva Baby

  • Emma.

  • The King

    ★★★½

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Portrait of a Lady on Fire

  • Greta

    ★½

  • Suspiria

  • The Favourite

    ★★★★

  • Crazy Rich Asians

  • Mamma Mia! Here We Go Again

  • Ocean's Eight

  • Incredibles 2

  • Shoplifters

    ★★★★

  • The Silent Revolution

    ★★★★½

  • Hereditary

    ★★

  • Phantom Thread

  • Coco

    ★★★★½

  • Al Berto

    ★★★½

  • I, Tonya

  • mother!

  • Lady Bird

  • The Shape of Water

  • Mary Shelley

  • Good Time

  • The Beguiled

  • The Florida Project

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★

  • Flores

    ★★★½

  • My Friend Dahmer

  • The Disaster Artist

  • Get Out

  • To the Bone

    ½

  • Call Me by Your Name

    ★★½

  • Zeus

    ★★½

  • A Cure for Wellness

    ★★

  • Shangri-La Suite

  • 20th Century Women

  • Nocturnal Animals

  • Una

    ★★★★★

  • Elle

    ★★★★½

  • The Neon Demon

    ★★★

  • American Honey

  • The Handmaiden

  • Raw

    ★★★★★

  • The Love Witch

  • The Danish Girl

    ★★★½

  • Suffragette

    ★★★

  • Mustang

  • The Lobster

  • The Diary of a Teenage Girl

    ★★★★½

  • The Witch

    ★★★★½

  • Love Me!

  • Gone Girl

    ★★★★

  • God Help the Girl

  • Unfriended

  • Twin Peaks: The Missing Pieces

  • The Grand Budapest Hotel

  • Nymphomaniac: Vol. II

    ★★★★½