Sort by

Michael has logged 182 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
The Mule

The Mule

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Mowgli: Legend of the Jungle

Mowgli: Legend of the Jungle

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Lizzie

Lizzie

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Overlord

Overlord

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Widows

Widows

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Cam

Cam

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Rocky Balboa

Rocky Balboa

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Rocky V

Rocky V

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Rocky IV

Rocky IV

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Rocky II

Rocky II

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Kindergarten Teacher

The Kindergarten Teacher

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Girl in the Spider's Web

The Girl in the Spider's Web

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Fright Night

Fright Night

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
From Dusk Till Dawn

From Dusk Till Dawn

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Possession

Possession

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Halloween H20: 20 Years Later

Halloween H20: 20 Years Later

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
A Star Is Born

A Star Is Born

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Never Goin' Back

Never Goin' Back

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Halloween: The Curse of Michael Myers

Halloween: The Curse of Michael Myers

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Venom

Venom

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Hold the Dark

Hold the Dark

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Best F(r)iends: Volume 1

Best F(r)iends: Volume 1

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Land of Steady Habits

The Land of Steady Habits

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
American Graffiti

American Graffiti

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Cabaret

Cabaret

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The African Queen

The African Queen

1951
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Who's Afraid of Virginia Woolf?

Who's Afraid of Virginia Woolf?

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
White Boy Rick

White Boy Rick

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry