Sort by

justin has logged 139 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Vengeance

Vengeance

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ticket to Paradise

Ticket to Paradise

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Tusk

Tusk

2014
×
Read the review Edit this entry  
24
Signs

Signs

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Avatar

Avatar

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Emily the Criminal

Emily the Criminal

2022
×
★★★
Edit this entry  
10
Devotion

Devotion

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
DC League of Super-Pets

DC League of Super-Pets

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Confess, Fletch

Confess, Fletch

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Breaking

Breaking

2022
×
★★★
Edit this entry  
11
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Good Nurse

The Good Nurse

2022
×
★★★½
Edit this entry  
20
Black Adam

Black Adam

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Host

Host

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Werewolf by Night

Werewolf by Night

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Significant Other

Significant Other

2022
×
★★½
Edit this entry  
01
Smile

Smile

2022
×
Read the review Edit this entry  
30
White Noise

White Noise

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
X

X

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Furious 7

Furious 7

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Fast & Furious 6

Fast & Furious 6

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Life

Life

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Obi-Wan Kenobi: A Jedi's Return

Obi-Wan Kenobi: A Jedi's Return

2022
×
Edit this entry  
07
Morbius

Morbius

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
06
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Thirteen Lives

Thirteen Lives

2022
×
★★★½
Edit this entry  
03
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Invitation

The Invitation

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Beast

Beast

2022
×
★½
Read the review Edit this entry