Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Final Destination 3

Final Destination 3

2006
×
★★★★
Edit this entry  
23
Death Note

Death Note

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Death Note

Death Note

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★½
Edit this entry  
17
Good Manners

Good Manners

2017
×
Edit this entry  
13
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
★★★
Edit this entry  
05
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Freaky

Freaky

2020
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Craft: Legacy

The Craft: Legacy

2020
×
★★★
Edit this entry  
22
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Little Italy

Little Italy

2018
×
★★
Edit this entry  
07
Final Destination 2

Final Destination 2

2003
×
★★★½
Edit this entry  
27
Alien

Alien

1979
×
★★★★
Edit this entry  
20
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★★½
Edit this entry  
18
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★
Edit this entry  
11
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Edit this entry  
10
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
It Counts

It Counts

2020
×
Edit this entry  
08
Christmas Made to Order

Christmas Made to Order

2018
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Megan Is Missing

Megan Is Missing

2011
×
★½
Edit this entry  
05
Noelle

Noelle

2019
×
★★★
Edit this entry  
04
Ice Princess

Ice Princess

2005
×
★★★★
Edit this entry  
01
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
23
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★
Edit this entry  
22
Gretel & Hansel

Gretel & Hansel

2020
×
★½
Edit this entry  
21
The Princess Switch: Switched Again

The Princess Switch: Switched Again

2020
×
★★
Edit this entry  
13
Holidate

Holidate

2020
×
★★★½
Edit this entry  
12
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
05
#Alive

#Alive

2020
×
★★★½
Edit this entry  
03
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★½
Edit this entry  
02
The Discovery

The Discovery

2017
×
★★½
Edit this entry  
01
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★★½
Edit this entry  
30
Pet Sematary

Pet Sematary

1989
×
★★★½
Edit this entry  
28
Sleepaway Camp II: Unhappy Campers

Sleepaway Camp II: Unhappy Campers

1988
×
★★★
Edit this entry  
26
Sleepaway Camp

Sleepaway Camp

1983
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Psychout for Murder

Psychout for Murder

1969
×
★★★½
Edit this entry  
24
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

1978
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★½
Edit this entry  
20
Ginger Snaps Back: The Beginning

Ginger Snaps Back: The Beginning

2004
×
★★★
Edit this entry  
20
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry