amanda has logged 32 entries for films during February 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Meet the Parents

Meet the Parents

2000
×
★★★
Edit this entry  
24
Australian Psycho

Australian Psycho

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
What About Bob?

What About Bob?

1991
×
★★★★
Edit this entry  
23
Sleepaway Camp

Sleepaway Camp

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Post

The Post

2017
×
★★★
Edit this entry  
21
Leap Year

Leap Year

2010
×
★★★★
Edit this entry  
18
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
St. Vincent

St. Vincent

2014
×
★★★
Edit this entry  
18
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Bruce Almighty

Bruce Almighty

2003
×
★★★★
Edit this entry  
16
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Night of the Comet

Night of the Comet

1984
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Room

The Room

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Maze Runner: The Death Cure

Maze Runner: The Death Cure

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
When We First Met

When We First Met

2018
×
★★★
Edit this entry  
08
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★½
Edit this entry  
05
Why Can’t We Get Along

Why Can’t We Get Along

2018
×
Edit this entry  
05
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
First They Killed My Father

First They Killed My Father

2017
×
★★½
Edit this entry  
03
Her

Her

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Wedding Unplanned

Wedding Unplanned

2017
×
★★
Edit this entry  
02
Ghost World

Ghost World

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Experimenter

Experimenter

2015
×
★★★
Edit this entry