amanda has logged 49 entries for films during September 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The 40 Year Old Virgin

The 40 Year Old Virgin

2005
×
★★★½
Edit this entry  
28
Mississippi Grind

Mississippi Grind

2015
×
★★½
Edit this entry  
27
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
★★★★
Edit this entry  
26
This Beautiful Fantastic

This Beautiful Fantastic

2016
×
★★★★
Edit this entry  
26
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★★
Edit this entry  
24
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Do You Like to Read?

Do You Like to Read?

2012
×
★★★
Edit this entry  
23
Maniac

Maniac

2018
×
Edit this entry  
23
Maniac

Maniac

2018
×
Edit this entry  
23
Exposed

Exposed

2016
×
★★
Edit this entry  
23
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
23
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Boss

The Boss

2016
×
★★★
Edit this entry  
22
Nappily Ever After

Nappily Ever After

2018
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★
Edit this entry  
22
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
21
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★★★
Edit this entry  
19
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★
Edit this entry  
18
Destination Wedding

Destination Wedding

2018
×
★★★★
Edit this entry  
18
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
Read the review Edit this entry  
18
Necktie

Necktie

2013
×
Edit this entry  
18
Coherence

Coherence

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
You Again

You Again

2010
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Book of Eli

The Book of Eli

2010
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Purge: Election Year

The Purge: Election Year

2016
×
★½
Edit this entry  
15
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★
Edit this entry  
14
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★½
Edit this entry  
14
Room

Room

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
13
The Thing

The Thing

1982
×
★★★½
Edit this entry  
11
Barely Lethal

Barely Lethal

2015
×
★★★★
Edit this entry  
09
Marvel One-Shot: Item 47

Marvel One-Shot: Item 47

2012
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★
Edit this entry  
08
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Sierra Burgess Is a Loser

Sierra Burgess Is a Loser

2018
×
★★★
Edit this entry  
07
SPF-18

SPF-18

2017
×
½
Edit this entry  
07
Schindler's List

Schindler's List

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
07
A Case of You

A Case of You

2013
×
★★
Edit this entry  
07
Full Speed

Full Speed

2016
×
★★
Edit this entry  
04
Billy Elliot

Billy Elliot

2000
×
★★★★
Edit this entry  
03
Grandma

Grandma

2015
×
★★★★
Edit this entry  
02
Summer of 84

Summer of 84

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Miss You Already

Miss You Already

2015
×
★★★★
Edit this entry  
01
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry