• Wildlife

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★½

  • Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

  • American Animals

    ★★★★

  • Juliet, Naked

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★½

  • The Open House

    ★★

  • Fauve

    ★★★★

  • Searching

    ★★★★★

  • Summer of 84

    ★★★★

  • Maze Runner: The Death Cure

    ★★★★★

  • Insidious: The Last Key

    ★½

  • Day of the Dead: Bloodline

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★★½

  • Black Mirror: Crocodile

    ★★★★

  • Black Mirror: Arkangel

    ★★★½

  • Black Mirror: USS Callister

    ★★★★★

  • Fala Sério, Mãe!

    ★★★

  • The Post

    ★★★

  • Pitch Perfect 3

    ★★★

  • Christmas Inheritance

    ★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★½

  • Godless

  • Wonder

    ★★★★★

  • Marguerite

    ★★★★

  • Pottersville

    ½

  • Paddington 2

    ★★★★

  • Terrified

    ★★★½

  • Jigsaw

    ★★★½

  • Justice League

    ★★★

  • Coco

    ★★★★★

  • The Babysitter

    ★★★½

  • Errementari: The Blacksmith and the Devil

  • Happy Death Day

    ★★★★

  • Cargo

    ★★★

  • SPF-18

    ½

  • Your Date Is Here

    ★★★

  • 1922

    ★★★

  • Only the Brave

    ★★★

  • Gerald's Game

    ★★★½

  • The Wife

    ★★★½

  • Unicorn Store

    ★★★★★

  • Gaga: Five Foot Two

    ★★★★

  • I, Tonya

    ★★★★★

  • Home Again

    ★★

  • American Assassin

    ★★

  • mother!

    ★★★★½

  • It

    ★★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★½

  • Toc Toc

  • Darkest Hour

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • Our Souls at Night

    ★★★½

  • First Reformed

    ★★

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • Veronica

    ★★★

  • Death Note

    ½

  • The Nurse

    ★★★

  • Naked

  • Little Evil

  • Good Manners

  • Amityville: The Awakening

  • Late Afternoon

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★★

  • Wish Upon

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★★

  • Meus 15 Anos

  • Annabelle: Creation

    ★★★★★

  • Loving Vincent

    ★★★★

  • Shimmer Lake

  • In a Heartbeat

    ★★★★★

  • Cream

    ★★★★