• Loving Vincent

    ★★★★

  • Shimmer Lake

  • In a Heartbeat

    ★★★★★

  • Cream

    ★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★½

  • The Florida Project

    ½

  • Okja

    ★★★★★

  • Everything, Everything

    ★★½

  • Baywatch

    ★★½

  • Elle Fanning's Fan Fantasy

    ★★★★★

  • Alien: Covenant

    ★★★★★

  • Vixen: The Movie

  • Wedding Unplanned

    ★★

  • You Get Me

    ★★★

  • Yes, God, Yes

  • Literally, Right Before Aaron

    ★½

  • Voice from the Stone

    ★★

  • Extinguished

  • Sandy Wexler

  • Childer

    ★★

  • Red Nose Day Actually

    ★★★★

  • Flower

    ★★½

  • The Most Hated Woman in America

  • Atomic Blonde

    ★★★½

  • Mr. Roosevelt

    ★★★★

  • The Disaster Artist

    ★★★★

  • Mommy Dead and Dearest

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★★

  • Song to Song

  • Can't Buy My Love

    ★★★

  • Kong: Skull Island

    ★★★½

  • Beauty and the Beast

    ★★★

  • Big Little Lies

    ★★★★★

  • First They Killed My Father

    ★★½

  • The Bar

    ★★★★

  • Rings

    ★★½

  • Super Dark Times

    ★★★★★

  • The Space Between Us

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • Deidra & Laney Rob a Train

    ★★

  • A Ghost Story

    ★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★

  • To the Bone

    ★★★

  • XX

    ★½

  • Thoroughbreds

    ★★★★

  • Before I Fall

    ★★★½

  • The Discovery

    ★★½

  • Ingrid Goes West

    ★★★★

  • The Big Sick

    ★★★★½

  • The Bye Bye Man

  • Why Him?

    ★★★½

  • The Performance

    ★★★★★

  • A Cure for Wellness

  • Tamo Junto

    ★★★

  • Gilmore Girls: A Year in the Life

    ★★

  • Elis

    ★★★½

  • Slam

    ★★★½

  • Full Speed

    ★★

  • Shut In

    ★★½

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★

  • Black Mirror: Nosedive

    ★★★★½

  • Black Mirror: Hated in the Nation

  • Black Mirror: Men Against Fire

  • Black Mirror: Playtest

  • Black Mirror: Shut Up and Dance

  • Black Mirror: San Junipero

  • Pigskin

    ★★★½

  • This Beautiful Fantastic

    ★★★★

  • Another Forever

    ★★★½

  • Ballerina

    ★★★★½

  • Scream: Halloween Special

  • 20th Century Women

    ★★★★★