• The Late Bloomer

  • The Watcher

  • Split

    ★★★★★

  • The Invisible Guest

    ★★★★½

  • Better Watch Out

    ★★★½

  • The Girl on the Train

    ★★★½

  • The Edge of Seventeen

    ★★★★

  • Strange Weather

  • Jackie

    ★★★★★

  • Barry

    ★★★½

  • Tramps

  • Lion

    ★★★★★

  • When the Bough Breaks

  • Sam Was Here

  • A Monster Calls

    ★★★★★

  • The Disappointments Room

  • ARQ

  • Catfight

    ★★★

  • Hacksaw Ridge

    ★★★★★

  • Nocturnal Animals

    ★★★★½

  • Moonlight

    ★★★

  • The 9th Life of Louis Drax

    ★★½

  • Arrival

    ★★★★★

  • La La Land

    ★★★★★

  • The Silence of the Sky

    ★★★★

  • The Lion Woman

    ★★½

  • Kids in Love

  • XOXO

  • Nine Lives

    ★★★

  • Suicide Squad

  • Bad Moms

    ★★★★

  • Blair Witch

  • Your Name.

    ★★★★★

  • The Purge: Election Year

    ★½

  • The Legend of Tarzan

    ★★

  • Nerve

    ★★★½

  • The Shallows

    ★★★

  • Independence Day: Resurgence

  • First Born

    ★★★½

  • Cell

  • Clickbait

    ★½

  • Lights Out

    ★★★

  • Opening Night

  • Me Before You

    ★★★★

  • The Do-Over

  • Popstar: Never Stop Never Stopping

    ★★★★

  • Elle

    ★★

  • Australian Psycho

    ★★★★

  • The Nice Guys

    ★★★★

  • Raw

    ★★★½

  • Train to Busan

    ★★★★½

  • The Conjuring 2

    ★★★★

  • X-Men: Apocalypse

    ★★½

  • Mothers and Daughters

  • Mother's Day

  • The Boss

    ★★★

  • The Huntsman: Winter's War

    ★★½

  • My Big Fat Greek Wedding 2

    ★★★★

  • DC Super Hero Girls: Super Hero High

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★★

  • Miss Stevens

    ★★★

  • Hush

  • Don't Breathe

    ★★★★

  • Everybody Wants Some!!

    ★★½

  • Devil's Bride

    ★★★★

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★★

  • The Diary Of Anne Frank

    ★★★★

  • Una noche de amor

  • Grimsby

  • Closet Space

    ★★★½

  • Viral

    ★★★

  • Deadpool

    ★★★★