• Don't Look Up

    ★★★

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★½

  • The Earth Is Still Blue When I Get Off Work

  • Cry Macho

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★½

  • The Lost Daughter

    ★★½

  • The Power of the Dog

    ★★½

  • Malignant

    ★★★

  • The Card Counter

    ★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★½

  • Zeros and Ones

    ★★★½

  • Old

    ★★★½

  • Sombra

    ★★½

  • Red Rocket

    ★★★½

  • Titane

    ★★½

  • Bergman Island

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★

  • Three Floors

    ★★★

  • Benedetta

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★½

  • The Velvet Underground

    ★★★½

  • The Unloved

    ★★½

  • Annette

    ★★★★

  • No Sudden Move

    ★★½

  • Loving

    ½

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★★½

  • Framing Britney Spears

    ★★

  • In the Earth

    ★★½

  • Eer

    ★★½

  • Monster Hunter

    ★★

  • The Man in the Woods

    ★★★½

  • Mank

    ★★½

  • Let Him Go

    ★★★★

  • Smiley Face Killers

    ★★★½

  • Horizon Line

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • The Empty Man

    ★★★½

  • Soul

    ★★½

  • Run

    ★★★

  • The Death of Isaac

  • Hubie Halloween

    ★★½

  • On the Rocks

    ★★★

  • Love Affair(s)

    ★★★½

  • I Care a Lot

  • Nomadland

    ★★½

  • Still Processing

    ★★★½

  • In My Room

    ★★★

  • City Hall

    ★★★★

  • Life Won't Last Forever

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Ricardo

    ★★★

  • Exposed Fracture, Pt. I

    ★★★

  • Rio Submerso

  • Two War Images

    ★★★

  • Forensickness

    ★★★½

  • De Fille en Aiguille

    ★★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Wife of a Spy

    ★★★½

  • Republic

    ★★★½

  • Ara crema

  • Someone, somewhere

  • Not Alone in Here

    ★★★

  • O Ah! das coisas, 21 de Abril 2020

  • Normal People

    ★★★½

  • From Freedom To Freedom

  • A Distant Country

  • I Can't Help

  • 2020 CHIMAERA

  • Your Spaceship

  • Nothing but the Mountains of the Past

  • Desabitar

  • Tema Libre