Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
About Dry Grasses

About Dry Grasses

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Lohusa

Lohusa

2024
×
★★★
Edit this entry  
17
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Wailing

The Wailing

2016
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Three Thousand Years of Longing

Three Thousand Years of Longing

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Papers, Please: The Short Film

Papers, Please: The Short Film

2018
×
Edit this entry  
25
Alone

Alone

2008
×
★★½
Edit this entry  
21
Forgotten

Forgotten

2017
×
★★★★
Edit this entry  
13
Rebel Moon - Part One: A Child of Fire

Rebel Moon - Part One: A Child of Fire

2023
×
★★★
Edit this entry  
07
Elemental

Elemental

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
National Theatre Live: Fleabag

National Theatre Live: Fleabag

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Jujutsu Kaisen 0

Jujutsu Kaisen 0

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Dayış Kulübü

Dayış Kulübü

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Strange Thing About the Johnsons

The Strange Thing About the Johnsons

2011
×
Read the review Edit this entry  
18
Naked

Naked

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Awakenings

Awakenings

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★
Edit this entry  
13
Mortal World 2

Mortal World 2

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Pierrot le Fou

Pierrot le Fou

1965
×
★★★★
Edit this entry  
09
My Babysitter's a Vampire

My Babysitter's a Vampire

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Mortal World

Mortal World

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
11
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Rebels of the Neon God

Rebels of the Neon God

1992
×
★★★
Edit this entry  
07
Un Chien Andalou

Un Chien Andalou

1929
×
★★★
Edit this entry  
07
In the Darkness of Time

In the Darkness of Time

2002
×
★★★
Edit this entry  
07
The House Is Black

The House Is Black

1963
×
Edit this entry  
07
A Silent Day

A Silent Day

2002
×
★★
Edit this entry  
07
Mothlight

Mothlight

1963
×
Edit this entry  
07
Meshes of the Afternoon

Meshes of the Afternoon

1943
×
Read the review Edit this entry  
20
Apartment

Apartment

2004
×
★½
Edit this entry  
20
Innocence

Innocence

1997
×
★★★★
Edit this entry  
18
Signal

Signal

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
G.O.R.A.

G.O.R.A.

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Hobbit: The Desolation of Smaug

The Hobbit: The Desolation of Smaug

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Hobbit: An Unexpected Journey

The Hobbit: An Unexpected Journey

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Primal Fear

Primal Fear

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
17
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Knight and Day

Knight and Day

2010
×
★★
Edit this entry  
30
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Bridget Jones: The Edge of Reason

Bridget Jones: The Edge of Reason

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ruby Sparks

Ruby Sparks

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry