Jason has logged 1,229 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Terror Train

Terror Train

1980
×
★★★
Edit this entry  
31
New Year's Evil

New Year's Evil

1980
×
★★★
Edit this entry  
31
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★½
Edit this entry  
31
A Hard Day's Night

A Hard Day's Night

1964
×
★★★★
Edit this entry  
31
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★★
Edit this entry  
31
Vincent Price: The Versatile Villain

Vincent Price: The Versatile Villain

1997
×
★★★★
Edit this entry  
30
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★★★
Edit this entry  
30
Dark Angel

Dark Angel

1990
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Adventures of Buckaroo Banzai Across the 8th Dimension

The Adventures of Buckaroo Banzai Across the 8th Dimension

1984
×
★★★½
Edit this entry  
30
Harpoon

Harpoon

2019
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Girl Next Door

The Girl Next Door

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Her Smell

Her Smell

2018
×
★★★½
Edit this entry  
29
Warning Sign

Warning Sign

1985
×
★★½
Edit this entry  
29
The Fly

The Fly

1958
×
★★★½
Edit this entry  
29
Depraved

Depraved

2019
×
★★★½
Edit this entry  
29
Kiss of the Damned

Kiss of the Damned

2012
×
★★½
Edit this entry  
29
Thirst

Thirst

2009
×
★★★★
Edit this entry  
28
Underworld

Underworld

2003
×
★★★½
Edit this entry  
28
Blade

Blade

1998
×
★★★★
Edit this entry  
28
Brotherhood of the Wolf

Brotherhood of the Wolf

2001
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Fearless Vampire Killers

The Fearless Vampire Killers

1967
×
★★★
Edit this entry  
28
Gothic

Gothic

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Maleficent

Maleficent

2014
×
★★★½
Edit this entry  
27
Snow White and the Huntsman

Snow White and the Huntsman

2012
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Company of Wolves

The Company of Wolves

1984
×
★★★
Edit this entry  
27
Mary Shelley

Mary Shelley

2017
×
★★★
Edit this entry  
27
Interview with the Vampire

Interview with the Vampire

1994
×
★★★★
Edit this entry  
26
Villains

Villains

2019
×
★★★
Edit this entry  
26
Rabid

Rabid

2019
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Phoenix

Phoenix

2014
×
★★★½
Edit this entry  
26
Decalogue IX

Decalogue IX

1989
×
★★★½
Edit this entry  
25
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★½
Edit this entry  
25
The Long Kiss Goodnight

The Long Kiss Goodnight

1996
×
★★★½
Edit this entry  
25
Silent Night, Deadly Night

Silent Night, Deadly Night

1984
×
★★★★
Edit this entry  
25
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Dead End

Dead End

2003
×
★★★
Edit this entry  
24
Far from Heaven

Far from Heaven

2002
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Mountain

The Mountain

2018
×
★★
Edit this entry  
24
The Tree of Life

The Tree of Life

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★½
Edit this entry  
23
Widows

Widows

2018
×
★★★
Edit this entry  
23
The Counselor

The Counselor

2013
×
★★★
Edit this entry  
23
The Death of Dick Long

The Death of Dick Long

2019
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Osiris Child

The Osiris Child

2016
×
★★
Edit this entry  
22
Wyrmwood: Road of the Dead

Wyrmwood: Road of the Dead

2014
×
★★★
Edit this entry  
22
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Bliss

Bliss

2019
×
★★★½
Edit this entry  
22
Enter the Void

Enter the Void

2009
×
★★★★
Edit this entry