Jason has logged 92 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
★★★½
Edit this entry  
31
Catacombs

Catacombs

2007
×
★½
Edit this entry  
31
Le Doulos

Le Doulos

1962
×
★★★★
Edit this entry  
31
Elevator to the Gallows

Elevator to the Gallows

1958
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Pyramid

The Pyramid

2014
×
★★★
Edit this entry  
30
The Dead

The Dead

2010
×
★★★
Edit this entry  
29
Darkman

Darkman

1990
×
★★★★
Edit this entry  
29
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Crow

The Crow

1994
×
★★★
Edit this entry  
28
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★
Edit this entry  
28
Rammbock: Berlin Undead

Rammbock: Berlin Undead

2010
×
★★½
Edit this entry  
28
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

1978
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

2004
×
★★★½
Edit this entry  
27
Diary of the Dead

Diary of the Dead

2007
×
★★½
Edit this entry  
26
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★½
Edit this entry  
26
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★
Edit this entry  
25
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★
Edit this entry  
25
Lucy

Lucy

2014
×
★★★½
Edit this entry  
25
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Thirteen

Thirteen

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mars

Mars

1998
×
Edit this entry  
24
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★
Edit this entry  
23
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Edit this entry  
23
True Romance

True Romance

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
23
68 Kill

68 Kill

2017
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Hurricane Heist

The Hurricane Heist

2018
×
★★
Edit this entry  
22
Hard Rain

Hard Rain

1998
×
★★★½
Edit this entry  
22
Dream No Evil

Dream No Evil

1970
×
★★
Edit this entry  
21
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★
Edit this entry  
21
Knife+Heart

Knife+Heart

2018
×
★★★
Edit this entry  
21
Stranger by the Lake

Stranger by the Lake

2013
×
★★½
Edit this entry  
20
Planet Terror

Planet Terror

2007
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Life

Life

2017
×
★★★½
Edit this entry  
19
Teleios

Teleios

2016
×
★★½
Edit this entry  
18
Blood Monkey

Blood Monkey

2007
×
Edit this entry  
18
The Hitcher

The Hitcher

1986
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Hitch-Hiker

The Hitch-Hiker

1953
×
★★★½
Edit this entry  
17
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★
Edit this entry  
17
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Pontypool

Pontypool

2008
×
★★★½
Edit this entry  
16
[REC]

[REC]

2007
×
★★★★
Edit this entry  
16
Zombie Flesh Eaters

Zombie Flesh Eaters

1979
×
★★★★★
Edit this entry  
16
The Living Dead at Manchester Morgue

The Living Dead at Manchester Morgue

1974
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
The Hot Nights of Linda

The Hot Nights of Linda

1975
×
★★½
Edit this entry  
15
The Unborn

The Unborn

1991
×
★★★
Edit this entry  
15
The Unnamable

The Unnamable

1988
×
★★
Edit this entry  
15
Darlin'

Darlin'

2019
×
★★★½
Edit this entry  
14
Twelve Monkeys

Twelve Monkeys

1995
×
★★★★★
Edit this entry