• The Batman

    ★★★★★

  • Robin's Wish

  • Hamilton

    ★★★★★

  • LEGO DC: Shazam! Magic and Monsters

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • It Chapter Two

  • Rocko's Modern Life: Static Cling

    ★★★½

  • Teen Titans Go! vs. Teen Titans

    ★★★½

  • Child's Play

    ★★★½

  • Shazam!

    ★★★★½

  • Good Boys

    ★★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Skyscraper

    ★★

  • The Kissing Booth

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Thank You For Being My Friend

    ½

  • Tomb Raider

    ★★

  • Love, Simon

    ★★★★½

  • Black Panther

    ★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★

  • Coco

    ★★★★½

  • The Babysitter

  • Happy Death Day

    ★★★★

  • It

    ★★★★★

  • Do It Like An Hombre

    ½

  • Valerian and the City of a Thousand Planets

    ★★★★

  • Wish Upon

    ½

  • In a Heartbeat

    ★★★★½

  • My Friend Dahmer

    ★★★½

  • How to Be a Latin Lover

    ½

  • Beauty and the Beast

  • To the Bone

    ★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • The Founder

    ★★★

  • The Autopsy of Jane Doe

    ★★★½

  • Bad Moms

    ★★½

  • Nerve

    ★★★½

  • Alice Through the Looking Glass

    ★½

  • Don't Blame the Kid

    ½

  • Allegiant

  • Zootopia

    ★★★½

  • Deadpool

    ★★★★

  • How to Be Single

    ★★

  • Krampus

    ★★

  • Crimson Peak

    ★★★

  • 3 Generations

    ★★★½

  • The Danish Girl

    ★★★½

  • Smosh: The Movie

    ½

  • Ant-Man

    ★★★

  • Minions

  • Inside Out

    ★★★★

  • Paul Blart: Mall Cop 2

    ½

  • Insurgent

  • Cinderella

  • The Witch

    ★★★½

  • Big Hero 6

    ★★★★

  • The Book of Life

    ★★★★★

  • Gone Girl

    ★★★★½

  • The Maze Runner

    ★★★

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

  • If I Stay

  • Unfriended

    ½

  • Blended

  • The Fault in Our Stars

  • The Amazing Spider-Man 2

    ★★

  • The Other Woman

  • Divergent

  • Vampire Academy

  • The Babadook

  • Frozen

    ★★★★★

  • Carrie