• The Witcher: Nightmare of the Wolf

    ★★

  • Free Guy

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Blood Red Sky

    ★½

  • Pig

    ★★★½

  • Black Widow

  • Fear Street: 1994

  • No Sudden Move

    ★★★

  • Loki

    ★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Friends: The Reunion

    ★½

  • Cruella

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★

  • Save Ralph

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★½

  • Willy's Wonderland

  • Framing Britney Spears

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Censor

    ★½

  • WandaVision

    ★★

  • Wonder Woman 1984

  • Monster Hunter

  • Mank

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Run

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • The New Mutants

  • Tenet

    ★★

  • Shiva Baby

    ★★

  • The Father

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★½

  • Possessor

    ★★½

  • Promising Young Woman

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • VFW

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • The Assistant

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Crawl

    ★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Dark Phoenix

    ★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★½

  • Happy Death Day 2U

    ★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★½

  • The Farewell

    ★★★½

  • Honey Boy

    ★★★

  • Kitbull

  • Glass

    ★½

  • Escape Room

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ½

  • Venom

    ★★

  • The Clovehitch Killer

    ★★★½