• The Sadness

    The Sadness

    ★★★

    she’s violent…. border-lining danger cinema

    ((srsly don’t watch if u have SA triggers like…….don’t))

  • John Wick

    John Wick

    ★★★★

    theon greyjoy can’t catch a break

  • Ant-Man and the Wasp

    Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

    paul rudd acting like michelle pfeiffer acting like janet van dyne...cinema:saved

  • mother!

    mother!

    ★★★½

    so what i got from this was...i shouldn’t let anyone in my house ever again

  • Isle of Dogs

    Isle of Dogs

    ★★★★½

    you hear that rumour about the isle of dogs??

  • Annihilation

    Annihilation

    ★★★★

    R rated Stranger Things

  • Avengers: Infinity War

    Avengers: Infinity War

    my mans steve is the soul stone don’t try tell me otherwise

  • Blade Runner 2049

    Blade Runner 2049

    ★★★★½

    I Love Art

  • The Shape of Water

    The Shape of Water

    ★★★★

    she was really willing to die for that fish dick

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

    oscar wilde cock jokes

  • It

    It

    ★★★★★

    pennywise : actual demon who hunts down children and murders them 
    me : he's just misunderstood i love u penny

  • South Park: Bigger, Longer & Uncut

    South Park: Bigger, Longer & Uncut

    ★★★½

    easily the best musical ever made