Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Desperado

Desperado

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Dragged Across Concrete

Dragged Across Concrete

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Split

Split

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi

13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Now You See Me

Now You See Me

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry