bbyamaya has logged 114 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
Read the review Edit this entry  
07
Belfast

Belfast

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Clifford the Big Red Dog

Clifford the Big Red Dog

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Mass

Mass

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Titane

Titane

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Copshop

Copshop

2021
×
★★★
Edit this entry  
16
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Malignant

Malignant

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Night House

The Night House

2020
×
★★★
Edit this entry  
17
Respect

Respect

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
Read the review Edit this entry  
29
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
WWE: The Rise + Fall of ECW

WWE: The Rise + Fall of ECW

2004
×
★★★
Edit this entry  
25
Old

Old

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Loki

Loki

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Loki

Loki

2021
×
Read the review Edit this entry  
06
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Red Dawn

Red Dawn

2012
×
★½
Edit this entry  
01
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Loki

Loki

2021
×
Read the review Edit this entry  
29
Loki

Loki

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
Read the review Edit this entry  
23
Loki

Loki

2021
×
Read the review Edit this entry  
19
Room

Room

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Loki

Loki

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Dreamgirls

Dreamgirls

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Hairspray

Hairspray

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry