• Along for the Ride

    ★★★

  • Spring Awakening: Those You've Known

    ★★★½

  • Crush

    ★★★

  • OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

    ★★★½

  • The Lost City

    ★★★

  • Embrace the Panda: Making Turning Red

  • The Batman

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★★★★

  • The Sky Is Everywhere

    ★★

  • I Want You Back

    ★★★½

  • Death on the Nile

    ★½

  • Marry Me

    ★★★

  • Hotel Transylvania: Transformania

    ★★

  • Scream

    ★★½

  • Toying with the Holidays

  • Station Eleven

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • The Hating Game

    ★★★

  • Mixtape

    ★★★½

  • A Christmas Dance Reunion

    ★★★

  • Single All the Way

    ★★★

  • Annie Live!

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★½

  • Angel Falls Christmas

    ★½

  • A Castle for Christmas

    ★½

  • Christmas in Tune

    ★½

  • The Nine Kittens of Christmas

    ★★★

  • Hawkeye

    ★★★½

  • The Princess Switch 3: Romancing the Star

    ★★

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Clifford the Big Red Dog

    ★★½

  • Love Hard

    ★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★½

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★★

  • Under Wraps

    ★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★½

  • Come From Away

    ★★★

  • Dear Evan Hansen

  • Last Night in Soho

    ★½

  • Dune

    ★★

  • He's All That

    ★½

  • Barbie: Big City, Big Dreams

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • The Last Letter From Your Lover

    ★★★

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★½

  • Sand Dollar Cove

    ★★½

  • No Sudden Move

    ★★

  • Luca

    ★★★★

  • Everybody's Talking About Jamie

    ★★★

  • Loki

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

  • Cruella

    ★★½

  • Finding You

    ★★½

  • As Luck Would Have It

    ★★

  • Barbie & Chelsea: The Lost Birthday

    ★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Moxie

    ★★½

  • Us Again

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • 25 Years of Rent: Measured in Love