Sort by

Bethany has logged 335 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Mistle-Tones

The Mistle-Tones

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Dolly Parton's Christmas on the Square

Dolly Parton's Christmas on the Square

2020
×
Read the review Edit this entry  
30
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★
Edit this entry  
29
Barbie in 'A Christmas Carol'

Barbie in 'A Christmas Carol'

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Operation Christmas Drop

Operation Christmas Drop

2020
×
Edit this entry  
27
Jingle Jangle: A Christmas Journey

Jingle Jangle: A Christmas Journey

2020
×
★★★
Edit this entry  
27
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★★
Edit this entry  
27
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Edit this entry  
26
The Nine Lives of Christmas

The Nine Lives of Christmas

2014
×
★★★★
Edit this entry  
25
Too Close for Christmas

Too Close for Christmas

2020
×
★½
Edit this entry  
25
Arthur's Perfect Christmas

Arthur's Perfect Christmas

2000
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Elf

Elf

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Doctor Who: The Christmas Invasion

Doctor Who: The Christmas Invasion

2005
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Eloise at Christmastime

Eloise at Christmastime

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
The Wayward Guide for the Untrained Eye

The Wayward Guide for the Untrained Eye

2020
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Working Girl

Working Girl

1988
×
★★★½
Edit this entry  
20
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★★
Edit this entry  
19
The Christmas Setup

The Christmas Setup

2020
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Lego Star Wars Holiday Special

The Lego Star Wars Holiday Special

2020
×
★★★
Edit this entry  
13
The Prom

The Prom

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Dr. Seuss' The Grinch Musical

Dr. Seuss' The Grinch Musical

2020
×
★½
Edit this entry  
06
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★★
Edit this entry  
02
12 Dates of Christmas

12 Dates of Christmas

2011
×
★★½
Edit this entry  
29
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Princess Switch: Switched Again

The Princess Switch: Switched Again

2020
×
★★
Edit this entry  
25
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Little Italy

Little Italy

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★½
Edit this entry  
22
The Piano

The Piano

1993
×
★★★½
Edit this entry  
21
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★½
Edit this entry  
21
Freaky

Freaky

2020
×
★★★½
Edit this entry  
15
Father of the Bride

Father of the Bride

1991
×
★★★
Edit this entry  
15
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★½
Edit this entry  
15
Away We Go

Away We Go

2009
×
★★★
Edit this entry  
12
Pumzi

Pumzi

2009
×
★★★½
Edit this entry  
11
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Edit this entry  
08
No Strings Attached

No Strings Attached

2011
×
★★½
Edit this entry  
07
Blue Crush

Blue Crush

2002
×
★★★
Edit this entry  
06
Monte Carlo

Monte Carlo

2011
×
★★★½
Edit this entry  
04
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Secret Garden

The Secret Garden

2020
×
★★
Edit this entry  
01
Holidate

Holidate

2020
×
★★½
Edit this entry  
31
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Casper

Casper

1995
×
★★★
Edit this entry  
29
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★
Edit this entry  
28
She's the Man

She's the Man

2006
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Freaky Friday

Freaky Friday

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Scooby-Doo! and the Witch's Ghost

Scooby-Doo! and the Witch's Ghost

1999
×
★★★
Edit this entry