• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★½

  • All the Old Knives

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • The Bubble

    ★★

  • X

    ★★½

  • The Lost City

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Contractor

    ★★★½

  • No Exit

    ★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • The Outfit

    ★★★★

  • Kimi

    ★★★½

  • Death on the Nile

    ★★

  • Jackass Forever

    ★★★½

  • Dual

    ★★

  • The Exiles

    ★★★★★

  • Deadware

    ★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★

  • Jimmy Carr: His Dark Material

  • The King's Man

    ★★★

  • Louis C.K.: Sorry

    ★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • Don't Look Up

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★

  • House of Gucci

    ★★★½

  • Home Sweet Home Alone

    ½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★½

  • One Shot

    ★★★

  • Red Notice

    ★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★

  • The Tender Bar

    ★★★★½

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★

  • The Harder They Fall

    ★★

  • Dave Chappelle: The Closer

    ★★★★½

  • New York Ninja

    ★★★★

  • LEGO Star Wars Terrifying Tales

    ★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • V/H/S/94

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★

  • Silent Night

    ★★★★

  • Cry Macho

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • The Guilty

    ★★★½

  • Kate

    ★★★★

  • Dear Evan Hansen

    ★½

  • Halloween Kills

    ★½

  • Old Henry

    ★★★

  • Shane Gillis: Live In Austin

    ★★★½

  • Small Engine Repair

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Encounter

    ★★★½

  • Spencer

  • Dune

    ★★★★½

  • King Richard

    ★★★½

  • Belfast

    ★½

  • C'mon C'mon

    ★½

  • The Hand of God

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★½

  • The Card Counter

    ★★★★½

  • Malignant

  • Untold: Crimes & Penalties

    ★★★★★

  • Candyman

    ★½

  • Reminiscence

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★

  • Raging Fire

    ★★★

  • Brand New Cherry Flavor

    ★★