• No. 10

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • The Twins

    ★★★

  • Tatooine Rhapsody

    ★★½

  • The Duel

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Lone Wolf

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★★

  • Star Wars Biomes

    ★★★

  • Time

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • The North Wind

    ★★★★½

  • The Year Before the War

    ★★★½

  • Black Medusa

    ★★★

  • Madalena

    ★★½

  • Friends and Strangers

    ★★★

  • Bipolar

    ★★★★

  • Liborio

    ★★★½

  • Mayday

    ★★★★

  • Gritt

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★★½

  • The Midnight Sky

    ★★★½

  • The Hand

    ★★★½

  • Riders of Justice

    ★★★★★

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★★½

  • Aristocrats

    ★★★★

  • Bruce Springsteen's Letter to You

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Beginning

    ★★★★★

  • Quo vadis, Aida?

    ★★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Sweat

    ★★★½

  • Cowboys

    ★★★★

  • A Life of Speed: The Juan Manuel Fangio Story

    ★★★½

  • The Courier

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Western Stars

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Abominable

    ★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Roger Waters: Us + Them

    ★★★★

  • Joker

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★★

  • Dora and the Lost City of Gold

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★½