Sort by

Brayden has logged 494 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
White Noise

White Noise

2022
×
★★★½
Edit this entry  
29
Emily the Criminal

Emily the Criminal

2022
×
★★★
Edit this entry  
28
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★½
Edit this entry  
27
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Terminator Genisys

Terminator Genisys

2015
×
★½
Edit this entry  
26
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
23
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Fallout

The Fallout

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
While We're Young

While We're Young

2014
×
★★★★
Edit this entry  
21
Nobody

Nobody

2021
×
★★★½
Edit this entry  
21
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Dual

Dual

2022
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★½
Edit this entry  
19
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
18
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Edit this entry  
17
Demolition Man

Demolition Man

1993
×
★★★
Edit this entry  
17
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
★★
Edit this entry  
16
Black Adam

Black Adam

2022
×
★½
Edit this entry  
16
Avatar

Avatar

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Riddick

Riddick

2013
×
★½
Edit this entry  
15
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
13
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
11
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Forgiven

The Forgiven

2021
×
★★½
Edit this entry  
10
The Color of Money

The Color of Money

1986
×
★★★
Edit this entry  
09
Hellboy

Hellboy

2004
×
★★★½
Edit this entry  
08
Solaris

Solaris

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
07
The Wrestler

The Wrestler

2008
×
★★★½
Edit this entry  
06
Amsterdam

Amsterdam

2022
×
★★½
Edit this entry  
04
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
03
Sunshine

Sunshine

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
RockNRolla

RockNRolla

2008
×
★★★½
Edit this entry  
02
Signs

Signs

2002
×
★★★
Edit this entry  
01
3:10 to Yuma

3:10 to Yuma

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★★★
Edit this entry  
29
My Cousin Vinny

My Cousin Vinny

1992
×
★★★★
Edit this entry  
29
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Barely Lethal

Barely Lethal

2015
×
★★
Edit this entry  
25
Hitman's Wife's Bodyguard

Hitman's Wife's Bodyguard

2021
×
Edit this entry  
25
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★½
Edit this entry  
23
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★½
Edit this entry  
22
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read other review Edit this entry