Sort by
  • Louis Tomlinson: All of Those Voices

  • Scream VI

    ★★★★½

  • Champions

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

    ★★

  • Beauty and the Beast: A 30th Celebration

    ★★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★½

  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

    ★★★★

  • Disenchanted

    ★★

  • Zen - Grogu and Dust Bunnies

  • Enola Holmes 2

    ★★★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★★

  • Hocus Pocus 2

    ★★½

  • Nick Kroll: Little Big Boy

  • Werewolf by Night

    ★★★★½

  • Do Revenge

    ★★★★

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★½

  • The Menu

    ★★★

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★★½

  • See How They Run

    ★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • The Whale

  • Barbarian

    ★★★★

  • The Invitation

    ★★★★½

  • Nope

    ★★½

  • Bullet Train

    ★★★★

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★★

  • Elvis

    ★★★

  • Jurassic World Dominion

    ★★

  • The Takedown

    ★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

  • The Northman

    ★★★★★

  • Deep Water

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★½

  • X

    ★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • The Adam Project

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Uncharted

    ★★★

  • Marry Me

    ★★★★½

  • The Tinder Swindler

  • Hatching

    ★★½

  • Scream

    ★★★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • The King's Man

    ★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★½

  • West Side Story

    ★★

  • Licorice Pizza

    ½

  • 8-Bit Christmas

    ★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Ciao Alberto

    ★★★★★

  • Eternals

    ★★★★½

  • Encanto

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Black Phone

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★

  • Dune

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★

  • Belfast

    ★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★

  • He's All That

    ½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★★½