• The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Fuelled

  • The Many Saints of Newark

    ★★

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • Becoming Cousteau

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ½

  • Calabasas 1/26/20

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

    ★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★

  • Mortal Kombat

    ★★

  • S.L.U.G.Z.

  • Gremlin Foundry

  • Bad Trip

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★

  • Puparia

  • OPAL

  • Another Round

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Tenet

    ★½

  • 1917

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Chernobyl

  • The Art of Self-Defense

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • They Shall Not Grow Old

    ★★★½

  • Overlord

    ★★★

  • mid90s

    ★★★½

  • Widows

    ★★★½

  • Halloween

    ★★★

  • Suspiria

    ★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★½

  • First Man

    ★★★

  • Possum

    ★★★½

  • Ocean's Eight

    ★★½

  • Incredibles 2

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Ready Player One

  • Game Night

    ★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • The Devil We Know

    ★★½

  • Hereditary

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Mandy

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • WHAT DID JACK DO?

  • Thor: Ragnarok

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • The Death of Stalin

    ★★★

  • I, Tonya

    ★★★★

  • It

    ★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • Logan Lucky

    ★★★

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★

  • Good Time

    ★★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★½