Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Fear and Loathing in Las Vegas

Fear and Loathing in Las Vegas

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Hagazussa

Hagazussa

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Waiting for Guffman

Waiting for Guffman

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Blob

The Blob

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Ringmaster

The Ringmaster

2019
×
Read the review Edit this entry  
26
Alien

Alien

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Wake in Fright

Wake in Fright

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Blob

The Blob

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Blob

The Blob

1958
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Watership Down

Watership Down

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Lars and the Real Girl

Lars and the Real Girl

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Taking of Pelham One Two Three

The Taking of Pelham One Two Three

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Ticks

Ticks

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Daisies

Daisies

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Basket Case

Basket Case

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
It's All Good

It's All Good

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
A Certain Kind of Death

A Certain Kind of Death

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
[REC]

[REC]

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ringu

Ringu

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Superman: Red Son

Superman: Red Son

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Stuff

The Stuff

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Wolf House

The Wolf House

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
George of the Jungle 2

George of the Jungle 2

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Duellists

The Duellists

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Southern Comfort

Southern Comfort

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Sky High

Sky High

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Texas Chainsaw Massacre

Texas Chainsaw Massacre

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
The Seventh Seal

The Seventh Seal

1957
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Jackass 3D

Jackass 3D

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Jackass Number Two

Jackass Number Two

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Jackass: The Movie

Jackass: The Movie

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Long Goodbye

The Long Goodbye

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Thief

Thief

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Boiling Point

Boiling Point

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Fantastic Planet

Fantastic Planet

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Violent

Violent

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry