• No Time to Die

    ★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★★★½

  • The Card Counter

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

  • Petite Maman

    ★★★★

  • Moxie

    ★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • The Dig

    ★★★½

  • Under The Grapefruit Tree: The CC Sabathia Story

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • The Kid Detective

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★

  • An American Pickle

    ★½

  • Irresistible

    ★★★★

  • The King of Staten Island

  • My Octopus Teacher

    ★★★½

  • Onward

  • Emma.

  • Palm Springs

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

  • 1917

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Irishman

  • Bad Education

  • Jojo Rabbit

  • Dolemite Is My Name

  • Knives Out

    ★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • The King

  • Joker

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

  • Uncut Gems

  • Ad Astra

  • Midsommar

  • Murder Mystery

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

  • The Lighthouse

  • Rocketman

    ★★★

  • At the Heart of Gold: Inside the USA Gymnastics Scandal

  • Avengers: Endgame

  • Booksmart

  • Captain Marvel

  • Fighting with My Family

  • Miles Davis: Birth of the Cool

  • The Souvenir

  • Honey Boy

  • The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

  • Vice

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Mary Poppins Returns

  • Aquaman

  • Cracked Up: The Darrell Hammond Story

  • Stan & Ollie

  • They Shall Not Grow Old

  • Screwball

  • The Sisters Brothers

  • Can You Ever Forgive Me?

  • A Star Is Born

  • Free Solo

  • The Favourite