Ben has logged 28 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Edit this entry  
12
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★½
Edit this entry  
10
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
Edit this entry  
18
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★
Edit this entry  
03
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★
Edit this entry  
15
Killing Them Softly

Killing Them Softly

2012
×
★★★
Edit this entry  
08
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Edit this entry  
10
My Octopus Teacher

My Octopus Teacher

2020
×
★★★★
Edit this entry  
09
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Edit this entry  
02
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★½
Edit this entry  
20
Coming to America

Coming to America

1988
×
Edit this entry  
19
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
Edit this entry  
06
Moxie

Moxie

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Edit this entry  
20
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★
Edit this entry  
13
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
★★½
Edit this entry  
12
Irresistible

Irresistible

2020
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Dig

The Dig

2021
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Kid Detective

The Kid Detective

2020
×
★★★★
Edit this entry  
23
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Edit this entry  
23
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★½
Edit this entry  
10
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Edit this entry  
09
Everything Is Copy

Everything Is Copy

2015
×
★★★★
Edit this entry  
09
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★★½
Edit this entry