• The Last Duel

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★

  • Spirited Away

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★

  • The Power of the Dog

    ★★

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • Howl's Moving Castle

    ★★★★½

  • Derek DelGaudio's In & of Itself

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • King Richard

    ★★★

  • Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

    ★★★★★

  • Breach

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • The Two Popes

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★★★½

  • Petite Maman

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★