Sort by

Brett has logged 31 entries for films during November 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Klaus

Klaus

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Laundromat

The Laundromat

2019
×
Read the review Edit this entry  
29
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Daddy's Home 2

Daddy's Home 2

2017
×
Read the review Edit this entry  
25
High Life

High Life

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Noelle

Noelle

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Fantasia

Fantasia

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Holiday Inn

Holiday Inn

1942
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Bishop's Wife

The Bishop's Wife

1947
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1947
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
A Hidden Life

A Hidden Life

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry