• Senior Year

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Beauty and the Bleach

  • Moon Knight

    ★★★

  • The Bubble

  • AEW Revolution 2022

  • The Batman

    ★★★

  • Turning Red

    ★★★

  • Kimi

    ★★★★★

  • Death on the Nile

    ★½

  • The Tinder Swindler

    ★★★

  • Death to 2021

  • The Matrix Resurrections

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Being the Ricardos

    ★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • VOIR

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • The Beatles: Get Back

  • Hawkeye

    ★★★½

  • AEW Full Gear

    ★★★½

  • The Simpsons in Plusaversary

    ½

  • Marvel Studios' 2021 Disney+ Day Special

  • tick, tick...BOOM!

  • Red Notice

  • Finch

    ★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★★

  • Ron's Gone Wrong

    ★★½

  • Escape the Undertaker

    ★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • The Duel

    ★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • AEW All Out

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Spencer

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Boiling Point

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Old

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

    ½

  • Black Widow

    ★★★★

  • The Story of Film: A New Generation

  • Annette

    ★★★½

  • No Sudden Move

    ★★★★

  • Luca

    ★★★½

  • Far From the Tree

    ★★★

  • Loki

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★

  • F9

    ★★★½

  • Cruella

    ★★

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Army of the Dead

    ★★

  • Maggie Simpson in The Force Awakens from Its Nap

    ★½

  • 22 vs. Earth

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Thunder Force

    ★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★½