Sort by

BeardoTalksFilm has logged 30 entries for films during May 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Last Stand

The Last Stand

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Life After Flash

Life After Flash

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Last Dance

The Last Dance

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Wraith

The Wraith

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Devil's Advocate

The Devil's Advocate

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Rambo: First Blood Part II

Rambo: First Blood Part II

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Unstoppable

Unstoppable

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Demolition Man

Demolition Man

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
First Blood

First Blood

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
48 Hrs.

48 Hrs.

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Raid 2

The Raid 2

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
A Tale of Two Sisters

A Tale of Two Sisters

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ghost Dog: The Way of the Samurai

Ghost Dog: The Way of the Samurai

1999
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
The Quick and the Dead

The Quick and the Dead

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Gangster, the Cop, the Devil

The Gangster, the Cop, the Devil

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Ace Ventura: When Nature Calls

Ace Ventura: When Nature Calls

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Shadow

Shadow

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Illang: The Wolf Brigade

Illang: The Wolf Brigade

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Hard Boiled

Hard Boiled

1992
×
Read the review Edit this entry  
08
The Platform

The Platform

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Saturday Night Fever

Saturday Night Fever

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Extraction

Extraction

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Jupiter Ascending

Jupiter Ascending

2015
×
Read the review Edit this entry  
02
Odd Thomas

Odd Thomas

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry