Sort by

Ethan C Williams has logged 21 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Akira

Akira

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Fist of the North Star

Fist of the North Star

1986
×
★★★★
Edit this entry  
23
Cure

Cure

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Ghost of Yotsuya

The Ghost of Yotsuya

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Lupin the Third: The Mystery of Mamo

Lupin the Third: The Mystery of Mamo

1978
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Sleepaway Camp

Sleepaway Camp

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Beyond

The Beyond

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Resident Evil

Resident Evil

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Star Trek IV: The Voyage Home

Star Trek IV: The Voyage Home

1986
×
★★★★
Edit this entry  
11
Star Trek III: The Search for Spock

Star Trek III: The Search for Spock

1984
×
★★★½
Edit this entry  
11
Star Trek II: The Wrath of Khan

Star Trek II: The Wrath of Khan

1982
×
★★★★★
Edit this entry  
10
The Magnificent Ambersons

The Magnificent Ambersons

1942
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Star Trek: The Motion Picture

Star Trek: The Motion Picture

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
King Kong

King Kong

1933
×
★★★★
Edit this entry  
05
Rodan

Rodan

1956
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Terror of Mechagodzilla

Terror of Mechagodzilla

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Godzilla vs. Mechagodzilla

Godzilla vs. Mechagodzilla

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Labyrinth

Labyrinth

1986
×
★★★½
Edit this entry