• Luca

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

  • Another Round

    ★★★½

  • Ammonite

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Black Is King

    ★★★★★

  • Hannah Gadsby: Douglas

    ★★★★★

  • The Half of It

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Your Name Engraved Herein

    ★★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • Possessor

    ★★★

  • Spree

    ★★★★

  • Happy Old Year

    ★★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Klaus

    ★★★★

  • Better Days

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Ne Zha

    ★★★★

  • Monsoon

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Matthias & Maxime

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Roads

    ★★★★

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★★

  • Us

    ★★★★★

  • Pain and Glory

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Isn't It Romantic

    ★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★

  • Honey Boy

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★½

  • Skin

    ½

  • Vox Lux

    ★★★★

  • Suspiria

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★★

  • Sharp Objects

    ★★★★½

  • Hannah Gadsby: Nanette

  • Ocean's Eight

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★★★

  • Burning

    ★★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★★

  • Shoplifters

    ★★★★★

  • Rafiki

    ★★★½

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★★

  • Dirty Computer

  • Bao

  • Thunder Road

  • A Quiet Place

    ★★★★★

  • Game Night

    ★★★★★

  • Love, Simon

    ★★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★★★½

  • Tully

    ★★★★

  • The Miseducation of Cameron Post

    ★★★½

  • Flower Boy: A Conversation

  • Skate Kitchen

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Wildlife

    ★★★★