Sort by

Beau has logged 206 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Ed Wood

Ed Wood

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Blazing Saddles

Blazing Saddles

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Vivre Sa Vie

Vivre Sa Vie

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Eye Myth

Eye Myth

1967
×
Read the review Edit this entry  
17
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
Read the review Edit this entry  
17
Darkened Room

Darkened Room

2002
×
Read the review Edit this entry  
17
Dead Mouse with Ants

Dead Mouse with Ants

2002
×
Read the review Edit this entry  
17
The Amputee

The Amputee

1974
×
Read the review Edit this entry  
16
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Water Lilies

Water Lilies

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Golden Hour

Golden Hour

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Sunset

Sunset

1998
×
Read the review Edit this entry  
01
Twin Peaks Festival Greeting 2008

Twin Peaks Festival Greeting 2008

2008
×
Read the review Edit this entry  
01
Memory Film

Memory Film

2012
×
Read the review Edit this entry  
01
Hollyshorts Greeting

Hollyshorts Greeting

2008
×
Read the review Edit this entry  
30
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Un Chien Andalou

Un Chien Andalou

1929
×
Read the review Edit this entry  
27
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Bug Crawls

Bug Crawls

2007
×
Read the review Edit this entry  
26
Blue Green

Blue Green

2007
×
Read the review Edit this entry  
26
The Disc of Sorrow Is Installed

The Disc of Sorrow Is Installed

2002
×
Read the review Edit this entry  
25
Notes from Melanie

Notes from Melanie

2019
×
Read the review Edit this entry  
25
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Funny Games

Funny Games

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Fall

The Fall

2019
×
Read the review Edit this entry  
22
The Fall

The Fall

2019
×
Read the review Edit this entry  
22
The Fall

The Fall

2019
×
Read the review Edit this entry  
20
Act da Fool

Act da Fool

2010
×
Read the review Edit this entry  
20
Boat

Boat

2007
×
Read the review Edit this entry  
19
Head with Hammer

Head with Hammer

2001
×
Read the review Edit this entry  
19
Sailing with Bushnell Keeler

Sailing with Bushnell Keeler

1967
×
Read the review Edit this entry  
17
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Lion King

The Lion King

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
The Pig Walks

The Pig Walks

2002
×
Read the review Edit this entry  
15
BoJack Horseman Christmas Special

BoJack Horseman Christmas Special

2014
×
Read the review Edit this entry  
13
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Boat

Boat

2007
×
Read the review Edit this entry  
11
Steps

Steps

2007
×
Read the review Edit this entry