• I May Destroy You

    ★★★★★

  • Disclosure

    ★★★★

  • The Forty-Year-Old Version

    ★★★★½

  • Miss Juneteenth

    ★★★★

  • Queen & Slim

    ★½

  • Watchmen

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • The Platform

    ★★★

  • Hustlers

    ★★★

  • Joker

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★

  • Anima

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Black Mirror: Smithereens

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Atlantics

    ★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★★

  • Shazam!

    ★★

  • Us

    ★★★

  • Jezebel

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Luce

    ★★★

  • Selah and the Spades

    ★★½

  • Clemency

    ★★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★½

  • The Farewell

    ★★★★

  • Fyre

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Bird Box

    ★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★½

  • Venom

  • In Fabric

    ★★½

  • High Life

    ★★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★

  • Widows

    ★★★★

  • Vox Lux

    ★★★

  • Suspiria

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★½

  • Sharp Objects

    ★★★★½

  • Girl

  • Burning

    ★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★

  • Climax

    ★★★

  • Cold War

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • Upgrade

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Gangsta

  • Shirkers

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

  • Lady Bird

    ★★★★

  • Girls Trip

    ★★★½

  • You Were Never Really Here

    ★★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★

  • Okja

    ★★★★

  • Big Little Lies

    ★★★★★

  • Get Out

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★

  • Fences

    ★★★★