Reine Akasha has logged 13 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Black Mirror: White Christmas

Black Mirror: White Christmas

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Set It Off

Set It Off

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★
Edit this entry  
19
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Born in Flames

Born in Flames

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Amy

Amy

2015
×
★★★
Edit this entry  
14
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Miss Juneteenth

Miss Juneteenth

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
To Die For

To Die For

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Lords of Dogtown

Lords of Dogtown

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry