Beav has logged 22 entries for films during September 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Rope

Rope

1948
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Devil's Backbone

The Devil's Backbone

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Mind Game

Mind Game

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Battle at Big Rock

Battle at Big Rock

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Rambo: Last Blood

Rambo: Last Blood

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Porco Rosso

Porco Rosso

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Naked

Naked

1993
×
★★★
Edit this entry  
12
Anima

Anima

2019
×
Edit this entry  
11
Burning

Burning

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Apollo 11

Apollo 11

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Dancer in the Dark

Dancer in the Dark

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Spaceballs

Spaceballs

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Enter the Void

Enter the Void

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Missing Link

Missing Link

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Come and See

Come and See

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry