Sort by

Mia has logged 149 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Tuxedo

The Tuxedo

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Elf

Elf

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Jason Goes to Hell: The Final Friday

Jason Goes to Hell: The Final Friday

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Princess Switch 3: Romancing the Star

The Princess Switch 3: Romancing the Star

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
The Bishop's Wife

The Bishop's Wife

1947
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The City of the Dead

The City of the Dead

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Cow Belles

Cow Belles

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Friday the 13th Part VII: The New Blood

Friday the 13th Part VII: The New Blood

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
She's the Man

She's the Man

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Looker

Looker

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
After the Thin Man

After the Thin Man

1936
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
New Nightmare

New Nightmare

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Haunted Mansion

The Haunted Mansion

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
House

House

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Baba Yaga

Baba Yaga

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Ring Two

The Ring Two

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Exorcist III

The Exorcist III

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Creature from the Black Lagoon

Creature from the Black Lagoon

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Tower of Terror

Tower of Terror

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Paradise Hills

Paradise Hills

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Resident Evil

Resident Evil

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Sisters of Death

Sisters of Death

1976
×
Read the review Edit this entry  
21
Lady Frankenstein

Lady Frankenstein

1971
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Bride of Frankenstein

The Bride of Frankenstein

1935
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Little Vampire

The Little Vampire

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Battle Royale

Battle Royale

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Memento Mori

Memento Mori

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Kisapmata

Kisapmata

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Dracula Has Risen from the Grave

Dracula Has Risen from the Grave

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Alucarda

Alucarda

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Spider

Spider

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Forbidden Door

The Forbidden Door

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Halloweentown

Halloweentown

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Yella

Yella

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Queen of Black Magic

The Queen of Black Magic

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Witch

The Witch

1952
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Skeleton of Mrs. Morales

The Skeleton of Mrs. Morales

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Viy

Viy

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Troll Hunter

Troll Hunter

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Alice

Alice

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 2

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 1

2011
×
★★
Read the review Edit this entry