Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Love Hard

Love Hard

2021
×
Edit this entry  
15
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★
Edit this entry  
14
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Eternals

Eternals

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
Edit this entry  
30
Paranormal Activity: The Marked Ones

Paranormal Activity: The Marked Ones

2014
×
Edit this entry  
30
Paranormal Activity: Next of Kin

Paranormal Activity: Next of Kin

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Curse of Aurore

Curse of Aurore

2020
×
Edit this entry  
01
Black as Night

Black as Night

2021
×
Edit this entry  
01
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Cleansing Hour

The Cleansing Hour

2019
×
Edit this entry  
29
The Old Ways

The Old Ways

2020
×
Edit this entry  
29
Candyman

Candyman

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Night House

The Night House

2020
×
★★★★
Edit this entry  
20
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Polaroid

Polaroid

2019
×
Edit this entry  
16
Cam

Cam

2018
×
Edit this entry  
12
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Amulet

Amulet

2020
×
Edit this entry  
01
Stillwater

Stillwater

2021
×
Edit this entry  
31
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Call

The Call

2020
×
★★
Edit this entry  
26
The Banishing

The Banishing

2020
×
Edit this entry  
25
Old

Old

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Awakening

The Awakening

2011
×
Edit this entry  
16
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Host

Host

2020
×
★★★★
Edit this entry  
09
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Seance

Seance

2021
×
Edit this entry  
05
The Strangers: Prey at Night

The Strangers: Prey at Night

2018
×
Edit this entry  
05
The Strangers

The Strangers

2008
×
Edit this entry  
03
The Forever Purge

The Forever Purge

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Purge: Election Year

The Purge: Election Year

2016
×
Edit this entry  
02
The Power

The Power

2021
×
Edit this entry  
30
The Purge

The Purge

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
F9

F9

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Body Cam

Body Cam

2020
×
Edit this entry  
21
Censor

Censor

2021
×
★★
Edit this entry  
18
Luca

Luca

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★★
Edit this entry