Rebecca has logged 75 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Cats

Cats

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Edit this entry  
23
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
Edit this entry  
12
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Current War

The Current War

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Watchmen

Watchmen

2009
×
Edit this entry  
14
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Insidious

Insidious

2010
×
Edit this entry  
06
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Abominable

Abominable

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
Edit this entry  
13
Brittany Runs a Marathon

Brittany Runs a Marathon

2019
×
★★★½
Edit this entry  
12
Downton Abbey

Downton Abbey

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★★
Edit this entry  
10
Late Night

Late Night

2019
×
★★½
Edit this entry  
09
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★½
Edit this entry  
08
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Angel Has Fallen

Angel Has Fallen

2019
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Shining

The Shining

1980
×
Edit this entry  
18
The Art of Racing in the Rain

The Art of Racing in the Rain

2019
×
Edit this entry  
12
The Kitchen

The Kitchen

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Prodigy

The Prodigy

2019
×
Edit this entry  
21
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★
Edit this entry  
19
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★
Edit this entry  
24
Anna

Anna

2019
×
★★
Edit this entry  
23
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Twilight

Twilight

2008
×
Read the review Edit this entry  
02
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★½
Edit this entry  
04
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry