Sort by

'Becca'lise has logged 21 entries for films during August 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Village of the Damned

Village of the Damned

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Christine

Christine

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Manhunter

Manhunter

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Cable Guy

The Cable Guy

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Pee-wee's Big Adventure

Pee-wee's Big Adventure

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Riding in Cars with Boys

Riding in Cars with Boys

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Starman

Starman

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Peter Pan

Peter Pan

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Mr. Hobbs Takes a Vacation

Mr. Hobbs Takes a Vacation

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Clockwatchers

Clockwatchers

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Big Trouble in Little China

Big Trouble in Little China

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Baby-Sitters Club

The Baby-Sitters Club

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Strangers on a Train

Strangers on a Train

1951
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Swimming Pool

The Swimming Pool

1969
×
Edit this entry  
08
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Secret of NIMH

The Secret of NIMH

1982
×
Read the review Edit this entry  
07
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Annette

Annette

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Old

Old

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry